Первинна медико-санітарна допомога

Інформація про стан виконання

регіонального плану дій Київської області на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”

До п. 26.2 Завершення реєстрації центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги

У Київській області на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” за  напрямом  «Реформа  медичного обслуговування», з урахуванням досвіду пілотних регіонів та положень наказу Міністерства охорони здоров’я України від 4 листопада 2011 року № 755 проводиться реорганізація первинної ланки надання медико-санітарної допомоги. В рамках реорганізації заплановано створення 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Станом на січень 2014 р. відповідно до рішень місцевих рад у 28 районах та містах обласного підпорядкування створено такі центри, призначені їх керівники, затверджені статути та штатні розписи та проведено їх реєстрацію.

До п. 26.3. Розширення мережі амбулаторій – відокремлених структурних підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги

Виконується відповідно до регіональних планів реорганізації первинної медико-санітарної допомоги. Медичну допомогу на засадах сімейної медицини надають 237 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, із яких протягом 2013 року створено 17 амбулаторій.

        До п. 26.6 Затвердження рішеннями    місцевих    органів виконавчої  влади  програм  ”місцевих”  стимулів  для медичних  працівників  на  2013  рік,  передбачивши забезпечення  (насамперед   молодих спеціалістів) належними  умовами  праці,  земельними  ділянками, житлом,  введення  місцевих  надбавок  до  заробітної плати та інших стимулюючих заходів:

На виконання  доручення голови облдержадміністрації від 28.03.2013 № 30-1 розроблено 31 регіональну програму «місцевих стимулів» у районах та містах обласного значення. Ними передбачено забезпечення медичних працівників житлом – у всіх програмах; земельними ділянками – у 26, оскільки у містах виділити земельні ділянки немає можливості. Виплати місцевих надбавок за обсяг та якість виконаної роботи, надання безкоштовного проїзду у місцевому транспорті передбачені за умови наявності фінансових можливостей місцевих бюджетів області щодо оплати праці медичних працівників. Затверджено рішеннями сесій місцевих рад 13 програм (Білоцерківський, Васильківський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Поліський, Таращанський, Тетіївський, Яготинський райони, міста Біла Церква, Ірпінь, Буча, Ржищів); затверджені розпорядженнями голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів 17 програм (Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський Броварський, Вишгородський, Володарський, Макарівський, Миронівський, Обухівський Переяслав-Хмельницький, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Фастівський райони, місто Березань).

В області діє Київська обласна програма підготовки лікарських кадрів для лікувальних закладів сільської мережі на 2010-2017 роки, затверджена рішенням Київської обласної ради від 30 червня 2010 № 809-34-V (із змінами від 21 червня 2012 №370-19-VI). За цією програмою навчаються 69 студентів. На 2013 рік за цією програмою заплановані кошти в обласному бюджеті у сумі 1016,5 тис. грн.