ПРИЗНАЧЕНО НОВОГО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Мусій 2

Міністром охорони здоров’я України 27 лютого 2014 року призначений Олег Степанович Мусій. «Перед Міністерством охорони здоров’я України стоїть багато поточних завдань, які потрібно терміново вирішувати, оскільки ситуація в країні з економікою, та й з охороною здоров’я, залишає бажати кращого», – сказав він під час представлення апарату відомства. За його словами, потрібно здійснити ряд організаційних заходів, щоб Міністерство ефективно працювало. Головною метою діяльності МОЗ України Олег Мусій назвав збереження і забезпечення здоров’я української нації. Також керівник МОЗ у своєму виступі наголосив, що реформу охорони здоров’я, попри заяви політиків, ніхто зупиняти не буде. «Реформа триватиме після того, як буде проведено аналіз щодо методів її впровадження», – зазначив урядовець. На думку Олега Мусія, МОЗ України необхідно зайнятись з’ясовуванням того, чим незадоволене населення. «Міністерство буде працювати за запитом людей і реагувати на запит людей, а не на запит чиновництва чи Кабінету Міністрів», – наголосив керівник МОЗ України.

Також Олег Мусій зазначив, що у МОЗ України для вищого керівництва і для керівництва середньої ланки буде проведена так звана народна люстрація, процедуру якої зараз розробляє Кабінет Міністрів. «Щодо вищого керівництва, тобто заступників Міністра, то їхні кандидатури розглядатимуться на засіданні коаліційної більшості в парламенті, оскільки саме коаліція висувала кандидатуру на Міністра охорони здоров’я, то й вона пропонуватиме кандидатури заступників», – пояснив Олег Мусій.

«Міністр, як було сьогодні оголошено, є політичною фігурою і більшою мірою буде займатися політичною складовою діяльності відомства. Виконанням же основної поточної роботи займатимуться заступники, керівник апарату», – заявив Олег Мусій. За його визначенням, нова політика МОЗ України – це прозорість у діяльності відомства, чесність і професійне виконання своїх обов’язків. Урядовець також зазначив, що двері в Міністерство, як і двері до кабінету Міністра, будуть завжди відчинені.

За інформацією прес-служби МОЗ України

Скасовано наказ ДОЗ КОДА від 14.02.2014 № 62-АД «Про оптимізацію бюджетних установ»

Департамент охорони здоров’я КОДА інформує, що на виконання Закону України “Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я” наказом ДОЗ КОДА від 27.02.2014 № 115-АД скасовано наказ ДОЗ КОДА від 14.02.2014 № 62-АД «Про оптимізацію бюджетних установ».

Наказ ДОЗ КОДА

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОН “ПРО ВВЕДЕННЯ МОРАТОРІЮ НА ЛІКВІДАЦІЮ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я”

Закон України

Документом введено мораторій на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, що включає:

безпосередню ліквідацію лікарень, поліклінік, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів (у тому числі, які розташовані на території  сільських та селищних рад) та інших медичних закладів державної та комунальної форм власності;

реорганізацію закладів охорони здоров’я, що призводить до зміни їх головного призначення  та/або скорочення кількості  працівників і зменшення кількості ліжкомісць;

інші форми реорганізації, направлені на закриття закладів охорони здоров’я та зменшення обсягів медичної допомоги населенню;

скорочення режиму роботи медичних закладів.

Відповідний законопроект зареєстровано за № 2201.

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/88079.html

Обласний місячник боротьби з туберкульозом на Київщині

tubik

З 24 лютого по 24 березня 2014 р. на виконання доручення Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань  в рамках заходів до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом в області буде проведено Місячник боротьби з туберкульозом.

Наказ ДОЗ КОДА та План заходів

Українські дні атопічного дерматиту в Київській області

atopicheskij-dermatit-dieta

З 3 по 7 березня 2014 року на виконання доручення МОЗ України будуть проведені “Українські дні атопічного дерматиту”
Наказ ДОЗ КОДА та План заходів

СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

Анатолій Присяжнюк: “Зусилля медиків, у першу чергу, будуть спрямовані на раннє виявлення та профілактику недуги”

Щодня майже п’ятсот українців дізнаються, що хворі на рак, а 250 помирають від цієї недуги. Однак, за словами лікарів, такі страшні цифри можна знизити, якщо людина хоча б раз на два роки проходитиме профілактичний огляд, на цьому наголосив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк на відкритті денного стаціонару та клініко-діагностичного комплексу Бучанської міської поліклініки. «Краще хворобу попередити, ніж її лікувати», – наголосив він.

250_250_804084001391536610

- Робота системи охорони здоров’я цього року особливо буде спрямовуватися на раннє  виявлення та профілактику онкозахворювань, – зазначив голова Київської ОДА. – Задля цього, першочергово, ми повинні зміцнити матеріально-технічну базу лікувальних установ в області та створити умови для роботи молодим спеціалістам, яких ми запрошуємо на роботу в сільську місцевість.

Зокрема, як зазначив очільник столичного регіону, на Київщині споруджується житло для молодих спеціалістів. Крім того, триває програма  відбору та навчання  майбутніх лікарів, що працюватимуть у сільській місцевості, в Національному медичному університеті  ім. Богомольця. Сьогодні за цією програмою вже готується 69 студентів.

В області протягом 2013 року створено 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги: призначено їх керівники, затверджені статути та штатні розписи, завершується процес ліцензування діяльності цих закладів. Медичну допомогу на засадах сімейної медицини надають 237 амбулаторій загальної практики та сімейної медицини, із яких протягом року створено 17 амбулаторій. Послугами лікарів загальної практики охоплені 75,2% населення області.

За останній час в області було придбано 7 автомобілів екстреної медичної допомоги за кошти обласного бюджету, а також за кошти державного бюджету планується отримати протягом першого кварталу 2014 року 54 автомобілі швидкої допомоги.

- З метою поліпшення умов праці та заохочення медичних працівників до якісної роботи в області протягом року буде розроблено  регіональну програму «місцевих стимулів» у районах та містах обласного значення, – наголосив Анатолій Присяжнюк.

793094001391536651

 

                                                                                                                 Прес-служба Київської ОДА

95 років Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика

Ювілей НМАПО

Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика відзначила своє 95-річчя. В НМАПО проходять навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, підвищують свою кваліфікацію на передатестаційних курсах та курсах тематичного удосконалення лікарі усіх спеціальностей Київщини. В урочистостях з нагоди знаменної дати взяли участь Міністр охорони здоров’я України Р.В. Богатирьова, директор Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки МОЗ України М.С. Осійчук, директор Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадмністрації  О.І. Ременник, інші високі гості.

У вітальних виступах червоною ниткою проходила думка, що НМАПО –  відомий в Україні, ближньому та далекому зарубіжжі, потужний Європейський науково-освітній центр, що й підтверджується високим Національним статусом Академії та визнаним авторитетом її вчених.

За дорученням голови Київської облдержадмністрації  А.Й. Присяжнюка директор Департаменту охорони здоров’я О.І. Ременник вручив Почесні грамоти Київської ОДА завідувачу кафедри офтальмології професору Рикову С.О., завідувачу кафедри гематології і трансфузіології професору Видиборцю С.В., професору кафедри радіології Авраменку О.І., професору кафедри патологічної та топографічної анатомії Іркіну І.В., доценту кафедри хірургії та проктології Парацію З.З., доценту кафедри сімейної медицини Ященко О.Б., ректору академії, завідувачу кафедри управління охороною здоров’я академії, академіку НАМН України, професору Вороненку Ю.В. Очільник охорони здоров’я області відзначив тривалу й продуктивну співпрацю лікувальних закладів Київщини з академією в галузі навчальної, наукової та лікувально-діагностичної роботи.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЗА ЖОВТЕНЬ 2013 РОКУ

Департаментом охорони здоров’я протягом жовтня поточного року проводилась робота щодо забезпечення належного рівня надання медичної допомоги населенню, у результаті чого вдалось досягти зниження показника малюкової смертності 6,0 ‰, що менше загальнодержавного показника (7,79 ‰).

Забезпечено регулярне проведення медичних профілактичних оглядів населення, що проживає в сільській місцевості. Станом на 01.11.2013 року пройшли профілактичні огляди 530857 осіб, у тому числі 121213 дітей. За результатами оглядів госпіталізовано 18772 хворих, у тому числі 3701 дитину.

Продовжувалась робота по реформуванню сфери охорони здоров’я області відповідно до Національного плану дій на 2013 рік з реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”; по реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

ДОКЛАДНІШЕ ПІДСУМКИ РОБОТИ ДЕПАРТАМЕНТУ ЗА ЖОВТЕНЬ

Довідка на апаратну нараду у Голови обласної державної адміністрації 21.10.2013 р. «Про стан виконання у Київській області звернень та доручень Президента України щодо вирішення актуальних проблем охорони здоров’я»

З метою забезпечення якісної та доступної медичної  допомоги  населенню в області продовжується робота щодо реалізації завдань передбачених соціальними  ініціативами Президента України В.Ф.Януковича.

З цією метою проводиться реорганізація системи надання як первинної медичної допомоги так і  вторинної.

За останні три роки в області скорочено 620 ліжок, що використовувались неефективно.

В той же час, за рахунок впровадження сучасних методів лікування кількість хворих, які отримували стаціонарну медичну допомогу не зменшилась. Цього вдалось досягнути завдяки широкому впровадженню сучасних методів  лікування та діагностики.

Так, у 10 лікувальних закладах запроваджено малоінвазивні (лапароскопічні) хірургічні втручання завдяки яким хірургічну допомогу протягом поточного року змогли отримати 1303 хворих. Активно впроваджується цей метод у обласній клінічні лікарні, обласній лікарні № 2, обласному онкологічному диспансері, обласному центрі охорони здоров’я матері і дитини, Бориспільській, Бородянській, Броварській, Вишгородській центральних районних лікарнях, Білоцерківській міській лікарні № 2 та Ірпінській міській лікарні.

Зазначені методи лікування є більш якісними, потребують менших фінансових затрат, як для закладу так і для хворого, а що найголовніше терміни одужання хворих скорочуються після таких оперативних втручань майже вдвічі.

     Завдяки придбанню у 2012 р. ангіографічної установи в обласній лікарні набули широкого застосування оперативні втручання у хворих на хронічну та гостру ішемічні хворобу серця.

Так, тільки у поточному  році в обласній лікарні виконано 139 таких втручань. Витратні матеріали для проведення операцій (стенти, системи для коронарографії тощо) забезпечуються для жителів області за рахунок коштів обласного та державного бюджету.

Читати повністю 

ПРО ВИКОНАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ТА КИЇВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ДЕРЖАВНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Національною академією медичних наук України та обласною державною адміністрацією мешканцям Київської області виділено 1613 місць для стаціонарного лікування в умовах клінік науково-дослідних інститутів системи академії медичних наук.

Департаментом охорони здоров’я укладені угоди про співпрацю із 28 інститутами Академії. Протягом вісьми місяців 2013 року до клінік інститутів за направленням Департаменту та обласних лікувальних закладів госпіталізовано 984 хворих із числа мешканців області.

Крім того, консультативну допомогу в умовах поліклінічних підрозділів інститутів отримали 19,8 тис. мешканців області.

Докладніше